شرکت لیزینگ خودرو غدیر در ماههای اخیر تا تاریخ 89.10.19 طی 179 روز معاملاتی با در نظر گرفتن 150 ريال سود تقسیمی در مجمع اخیر ، بیش از 10 درصد بازدهی را برای هر سهم خود شاهد بوده است .

گفتنی است شرکت لیزینگ خودرو غدیر در دوره فوق رتبه نقدشوندگی هر سهم خود را با رقم 24 به ثبت رسانده که در مقایسه با هم گروهی های آن در طبقه سایر واسطه گری های صنعت مالی پس از شرکت لیزینگ رایان سایپا بهترین رتبه نقدشوندگی را دارا است .

براساس گزارش بورس نیوز ؛ عایدی هر سهم شرکت لیزینگ خودرو غدیر با سرمایه 300 میلیارد ريالی برای سال مالی منتهی به پایان آذر ماه 89 مبلغ 190 ريال پیش بینی شده که طی عملکرد 9 ماهه امسال با پوشش 75 درصدی آن سودی 143 ريالی را به ازای هر سهم محقق نموده است .

شایان ذکر است طی دی ماه جاری بهبود حجم معاملات صورت گرفته در نماد "ولغدر" و افزایش تقاضا برای خرید این سهم ، رشد 95 ريالی آنرا تا روز گذشته در بر داشته و این در حالی است که پس از توقف نماد لیزینگ ایرانیان ، سهام شرکت لیزینگ خودرو غدیر با اقبال چشمگیرمعامله گران بازار روبرو شده است.

در این راستا خانم فیروزی ، کارشناس امور سهام شرکت لیزینگ خودرو غدیر با اشاره به رشد قیمت سهام این شرکت در روزهای اخیر ، به خبرنگار ما گفت : طی هفته آینده گزارش عملکرد شرکت تا پایان سال مالی منتهی به پایان آذر ماه 89 به سازمان بورس ارایه می شود و به نظر می رسد به احتمال قوی سود هر سهم شرکت در بودجه پیش بینی شده به طور کامل محقق شود.

وی با اشاره به تحقق سود 143 ريالی شرکت در عملکرد واقعی 9 ماهه اخیر ، از تقسیم 80 درصدی میزان سود تحقق یافته "ولغدر" برای سال مالی منتهی به پایان 89.09.30 در مجمع عادی سالیانه سهامداران خبر داد و افزود : پیشنهاد هیأت مدیره تقسیم سود 15 تومانی به ازای هر سهم در مجمع آتی میان سهامداران شرکت خواهد بود .

این مقام مسئول در ادامه ، تداوم تلاش شرکت برای دریافت تسهیلات 10 میلیارد تومانی از بانک کشاورزی را یادآور شد و افزود : به منظور تأمین منابع مالی و کاهش هزینه ها شرکت سعی در جذب تسهیلات مناسب بانکی بوده که تا این لحظه این تلاش ها همچنان ادامه دارد .

فیروزی از احتمال جابجایی ساختمان مرکزی "ولغدر" (واقع در خیابان مطهری) و شناسایی سود غیر عملیاتی در بودجه سال مالی 90 خبر داد و افزود : به نظر می رسد در صورت تحقق سود ناشی از فروش احتمالی ساختمان فعلی شرکت ، EPS پیشنهادی در بودجه سال مالی منتهی به آذر ماه 90 با تعدیل مثبت روبرو باشد.

+ نوشته شده توسط مجتبی در چهارشنبه ۲۹ دی۱۳۸۹ و ساعت 9:26 |